Eski dönem Ordu Milletvekili olan hayırsever Hasan Kılıç tarafından Ordu’da Ulu Cami’nin altında bir Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu yapılacak. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından tahsis edilen 500 metrekarelik alana yapılacak olan bu merkez için bir protokol imzalandı.

Vali Tuncay Sonel, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Dursun Tüzün, hayırsever Hasan Kılıç ve İl Sağlık Müdürlüğü yöneticilerinin katıldığı protokol imza töreninde konuşan Vali Sonel, Ordu’ya hayırseverlerin desteğiyle 7 yeni Aile Sağlığı Merkezi ve 112 İstasyonu kazandırıldığını belirtti.

Vali Sonel, Hasan Kılıç’a sağlık hizmetlerine verdiği destek için teşekkür ederek, Ulu Cami’nin altındaki alanda yapılacak olan merkezin Bahçelievler mahallesinin ihtiyaçlarını karşılayacak ve yöre halkına sağlık hizmetleri sunacak güzel bir mekan olacağını ifade etti. Ayrıca, Vali Sonel, Hasan Kılıç gibi hayırseverlerin sayısının artmasını temenni etti.

Vali Sonel, konuşmasının devamında 3 yıl önce Tunceli’den Ordu’ya atandığını ve bu süre zarfında hayırseverlerin desteğiyle ilde gerçekleştirilen eğitim yatırımlarından bahsetti. 66 okulun dere riski nedeniyle yıkılarak yeniden inşa edilmesi gerektiğini hatırlatan Vali Sonel, devlet ve vatandaş işbirliğiyle 61 okula ulaşıldığını ve Milli Eğitim Önceki Bakanı ve AK Parti Ordu Milletvekili Prof. Dr. Mahmut Özer’in desteğiyle okul sayısının 84’e, derslik sayısının ise 1111’e yükseldiğini söyledi.

Vali Sonel, ayrıca şehre birçok yatırım kazandırıldığını ve bu konuda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bakanlar, milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı, hayırseverler ve Ordu ailesine teşekkürlerini iletti.

Bu girişimle, hayırsever Hasan Kılıç’ın destekleriyle Ordu‘da sağlık hizmetlerine daha geniş kapsamlı erişim sağlanacak ve Bahçelievler mahallesinde yaşayan vatandaşlara kaliteli sağlık hizmetleri sunulabilecektir.

KAYNAK: @ordu.gov.tr

Önceki İçerikTRT Yorumcuları Ordu’ya Hayran Kaldı
Sonraki İçerikOrdu’da 1 Ay Boyunca Gençlik Spor ve Kültür Festivali Var

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz