Ordu’nun Ulubey ilçesinden geçen ve çok sayıda ölümlü trafik kazasının yaşandığı Sarpdere yolunun 3 kilometrelik bölümünde genişletme çalışmaları gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında yol genişletildi, asfalt döküldü ve güzergah uyarı levhalarıyla donatıldı. Yıl sonuna kadar yolun 6 kilometrelik bölümünün tamamlanması hedeflenirken, çalışmaların 2024 yılında tamamlanması planlanıyor.

Bu yol, Ulubey‘den Gölköy ilçesine ulaşımı sağlayan ve 28 mahalleyi birbirine bağlayan 31 kilometrelik bir yol olarak önem taşımaktadır. Sürücüler ve yöre halkı, yolun dar olması ve sık sık ölümlü kazaların yaşanması nedeniyle endişe duymaktaydı. Bu sebeple halkın talebi üzerine yol genişletme ve asfalt çalışmaları başlatıldı.

Sarpdere-Damarlı Platformu Basın Sözcüsü Abdulaziz Özen, yolun 3 kilometrelik bölümünde sıcak asfalt dökümü yapıldığını ve çalışmaların devam ettiğini belirtti. Özen, çalışmaların temmuz ayının ortalarında Ulubey ilçe merkezine kadar tamamlanmasının beklendiğini ve geri kalan 22 kilometrelik kısımda ise fore kazık, istinat duvarları ve genişletme çalışmalarının devam edeceğini ifade etti. Karayolları Bölge Müdürü tarafından verilen bilgilere göre ise yolun tamamının 2024 yılı yaz aylarında bitirilmesi planlanmaktadır.

Yıllar önce bu yol üzerinde hayatını kaybedenlerin yakınları da çalışmaları takip etti ve ardından dualarla kurban kesildi. Bu çalışmaların tam teşekküllü bir şekilde gerçekleştirildiğini ifade eden Ahmet Kabataş, babasının trafik kazasında hayatını kaybettiğini ve yolun kalitesiz olduğunu belirtti. O ve diğer vatandaşlar, çalışmalardan memnun olduklarını ve yolun kaliteli asfaltla kaplandığını belirtti.

Tevrat Çakır ise ağabeyini yıllar önce bu yolda kaybettiğini ve olayın hala acı verici olduğunu ifade etti. Yapılan çalışmaların kendilerini gururlandırdığını ve sıcak asfaltın köylerinden geçmediğini belirterek, kazaların yaşanmamasını ve daha fazla can kaybının olmamasını diledi.

Yol kullanıcılarından Hacer Gemici de eski durumda yolların patates çukuru gibi olduğunu ve insanların endişe duyduğunu ifade ederek, yapılan çalışmalardan dolayı memnuniyetini dile getirdi.

Sarpdere yolunda gerçekleştirilen bu genişletme ve asfaltlama çalışmaları, bölgedeki trafik güvenliğini artırmayı ve ölümlü kazaların önüne geçmeyi hedeflemektedir.

KAYNAK: @dha

Önceki İçerikLGS Birincisi Ordu’dan
Sonraki İçerikKadın Motosiklet Sürücüsü Hayatını Kaybetti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz