Altınordu’da Bayram Temizliği Yapıldı

Bayram öncesi geleneksel bayram hazırlıkları, Altınordu’da ibadethaneler başta olmak üzere sokaklar, caddeler ve parklarda kendini hissettirdi. Altınordu Belediyesi ekipleri, Kurban Bayramı‘na şehri hazırlamak amacıyla caddeleri, sokakları, parkları ve camileri köşe bucak temizledi.

Altınordu Belediyesi, “Temiz Şehir Altınordu” sloganıyla yıl boyunca kesintisiz çalışmalarını sürdürerek, geleneksel bayram temizliğini de Kurban Bayramı öncesi gerçekleştirdi. Vatandaşların yoğun olarak kullandığı ana arterler, sokaklar, caddeler ve hastane bölgelerinde sokak yıkama çalışmaları gerçekleştirildi. Aynı zamanda ailelerin ve çocukların tercih ettiği parklar ve yeşil alanlar da temizlendi. Çimler biçildi, parklar düzenlendi ve çocuk oyun grupları temizlendi.

Altınordu Belediyesi, kurduğu Cami Temizlik Ekibi ile yıl boyunca tüm ibadethanelerin temizliğini gerçekleştirirken, bayram öncesi şehir genelindeki camileri de temizledi. Cami bahçeleri de tazyikli su ile yıkandı. Yaz sıcaklarının etkisiyle, konteyner temizliklerine de önem veren ekipler, konteynerleri ve çevrelerini düzenli olarak dezenfekte ederek bakteri oluşumunu ve kötü koku yayılmasını engelledi.

Başkan Aşkın Tören, bayram hazırlıklarını değerlendirirken, bayramları huzur, sevgi, kardeşlik, paylaşma ve yardımlaşmanın sembolleri olarak gördüklerini ifade etti. Tören, şehirdeki bayram hazırlıklarının, hanelerde yaşanan tatlı telaşın şehre yansıtıldığını ve tüm sakinlerin bayram sevincini doyasıya yaşayabilmeleri için ek tedbirler alacaklarını belirtti. Hemşehrilerine hayırlı bayramlar dileyerek konuşmasını tamamladı.

KAYNAK: @ordudahaber

Önceki İçerikYavru Martıya Şefkat Eli
Sonraki İçerikYavru Kedi ve 4 Yavru Baykuş Ekipler Tarafından Kurtarıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz