Bayram Yağışla Geliyor

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi (BTUM), arife ve Kurban Bayramı için hava tahminlerini açıkladı. Tahminlere göre:

  • Arife günü (27 Haziran 2023 Salı): Bölge genelinde parçalı yer yer çok bulutlu hava bekleniyor. Samsun, Sinop, Ordu, Kastamonu, Çorum ve Amasya çevrelerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar görülebilir.
  • Bayramın 1. günü (28 Haziran 2023 Çarşamba): Bölge genelinde parçalı, yer yer çok bulutlu hava öngörülüyor. Samsun, Ordu ve Kastamonu’nun iç kesimlerinde yerel mevzii sağanak yağışlar bekleniyor.
  • Bayramın 2. günü (29 Haziran 2023 Perşembe): Bölge genelinde parçalı, yer yer çok bulutlu bir hava bekleniyor. Samsun, Sinop, Ordu, Kastamonu, Tokat ve Amasya çevrelerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar görülebilir.
  • Bayramın 3. günü (30 Haziran 2023 Cuma): Parçalı yer yer çok bulutlu bir hava bekleniyor. Bölge genelinde (Samsun, Sinop, Ordu, Kastamonu, Çorum, Tokat ve Amasya) yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar görülebilir.
  • Bayramın 4. günü (01 Temmuz 2023 Cumartesi): Bölge genelinde parçalı bulutlu bir hava bekleniyor. Ordu çevrelerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar görülebilir.

Hava sıcaklıkları arife günü, bayramın 1. ve 2. günü mevsim normallerine yakın olacak, bayramın 3. günü ise 2 ila 8 derece düşerek mevsim normallerinin altına inebilir. Bayramın son günü ise sıcaklıkların tekrar yükselerek mevsim normallerine dönmesi bekleniyor.,

KAYNAK: @orduolay

Önceki İçerikMezarlıklar Bayrama Hazır
Sonraki İçerikÜnye’de Park Halindeki Lüks Araçta Yangın Çıktı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz