MEZARLIKLAR BAYRAMA HAZIR

Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri, bayram öncesi mezarlık ve şehitliklerde temizlik ve bakım çalışmalarını hızlandırdı. Vatandaşların kabir ziyaretlerini rahatlıkla gerçekleştirebilmesi için Büyükşehir Belediyesi ekipleri, mezarlıkların yabani otlardan arındırılması, yürüyüş yollarının düzenlenmesi ve ağaçların bakımının yanı sıra onarım çalışmalarını da gerçekleştiriyor.

Ordu, Türkiye ortalamasının üzerinde bir mezarlık sayısına sahip olduğundan, Büyükşehir Belediyesi düzenli olarak bakım ve onarım çalışmaları yaparak halkın manevi değerlerine önem veriyor. Büyükşehir Belediyesi Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı ekipleri, Kurban Bayramı öncesi mahalle muhtarlarıyla iş birliği yaparak mezarlıkların genel temizlik ve bakım onarım çalışmalarına ağırlık veriyor.

default

Ekipler, il genelindeki 19 ilçede ihtiyaç duyulan mezarlık alanlarında temizlik, ot biçme ve bakım onarım çalışmaları gerçekleştirerek bayram öncesi mezarlıkları hazır hale getiriyor.

Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanı İzzet Gündoğar, 55 kişilik ekiple sahada olduklarını belirtti ve 19 ilçede 3 bin 650 mezarlıkta toplam 10 bin dönüm arazide Kurban Bayramı öncesi temizlik çalışmalarına başladıklarını ifade etti. Hava şartlarının el verdiği süre boyunca ekiplerin mezarlıkları bayram öncesi tamamlamak için çalıştıklarını söyledi.

Hatipli Mahalle Muhtarı Muharrem Alan ise mezarlıklarla ilgili herhangi bir sorun olmadığını belirterek yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

KAYNAK: @ordu.bel.tr

Önceki İçerikYavru Kedi ve 4 Yavru Baykuş Ekipler Tarafından Kurtarıldı
Sonraki İçerikBayram Yağışla Geliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz