Vatandaştan Yavru Martıya Şefkat Eli

Ordu’nun Ünye ilçesinde, bir binanın çatısında uçma denemesi yaparken yere düşen bir yavru martı, duyarlı vatandaşlar tarafından yeniden yuvasına bırakıldı.

Liseler Mahallesi Veteriner Sokak’ta, martıların çığlık benzeri sesler çıkardığı fark edildi ve buna dikkat eden Turan Ateş adlı vatandaş, yerde bir kuş olduğunu fark etti. Kuşun türünü anlamakta zorlanan Ateş, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. Acil Çağrı Merkezi, Tarım ve Orman Bakanlığı 11. Bölge Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefi Saygın Yıldırım ile iletişim kurdu. Ateş, yavru kuşun bir martı yavrusu olduğunu, ilk uçma denemesi sırasında yere düştüğünü ve herhangi bir yarasının olmadığını öğrendi.

Yüksek bir yere bırakılması gerektiği bilgisini aldıktan sonra Ateş, yavru martıyı çevredeki diğer duyarlı vatandaşların yardımıyla merdivenle 4 metre yükseklikteki bir çatıya bıraktı. Ebeveyn martılar, yavru martının çatının üzerinde olduğunu fark ettikten sonra aşağı inerek yanına geldiler. Mahalle sakinleri, yavru martıyı tekrar ebeveynlerine kavuşturan Turan Ateş’e teşekkür etti.

KAYNAK: @İHA

Önceki İçerikORDU’DA MİNİBÜS TAKLA ATTI:12 YARALI
Sonraki İçerikAltınordu’da Bayram Temizliği

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz