Boztepe’ye Teleferik Yoğunluğu

Ordu’da bulunan Boztepe, 530 metre yükseklikteki bir cazibe merkezi olarak yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Kurban Bayramı tatilinin son gününde bile teleferikle Boztepe’ye ulaşım sağlayan ziyaretçilerini ağırlamaya devam etmektedir.

Kuşbakışı Ordu manzarasını görmek isteyen on binlerce turist, bayram tatili boyunca Ordu’nun önemli turistik mekanlarından biri olan Boztepe’yi ziyaret etmektedir. Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarıyla daha da çekici hale gelen Boztepe’ye çıkmak için teleferiği tercih eden vatandaşlar, istasyon önünde uzun kuyruklar oluşturmaktadır. Teleferik hattı, yeşil ve mavinin birleştiği muhteşem manzarayı izleyerek Boztepe’ye yaklaşık 10 dakikada ulaşım sağlamaktadır. Özellikle Kurban Bayramı tatili için gelen yerli ve yabancı turistler olmak üzere günlük binlerce kişi teleferik hizmetinden yararlanmaktadır.

Kuyruklarda bekleyen ziyaretçiler, Boztepe’nin Ordu‘yu tepeden görmek açısından güzel bir deneyim olduğunu belirtmektedir. Boztepe’nin Ordu’nun önemli turistik noktalarından biri haline geldiğini ve uzun kuyruklara rağmen ziyaret etmenin değerli olduğunu ifade etmektedirler.

KAYNAK : @İHA

Önceki İçerikKaradeniz Sahil Yolu’nda Yoğun Trafik Nedeniyle Emniyetten Sıkı Tedbir
Sonraki İçerikOrdu’da Kabotaj Bayramı Kutlandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz