Karadeniz Sahil Yolu’nda Yoğun Trafik Nedeniyle Emniyetten Sıkı Tedbir

Ordu’nun Ünye ilçesinde, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinin sona ermesiyle birlikte vatandaşların dönüş yolculuğu başlamıştır. İlçede uzun trafik kuyrukları oluşmuş, bu nedenle Ünye İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri Karadeniz Sahil Yolu’nda dört farklı güzergahta teyakkuza geçerek sıkı tedbirler almıştır.

Cuma gününden itibaren Ünye ilçesinde Karadeniz Sahil Yolu üzerinde İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri sıkı tedbirler almıştır. Tatil nedeniyle şehir dışına arabalarıyla giden vatandaşların büyük bir kısmı geri dönüş trafiğinde yoğunluğa sebep olmuştur. İlçe merkezinde ve ilçe çıkışında trafikte yoğun birikmeler yaşanırken, tatilcilerin memleketlerine dönmek istedikleri gözlemlenmiştir.

Ünye İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Denetleme ve Asayiş Şube ekipleri, Hanboğazı, Çimento Kavşağı, Burunucu Mevki ve Cumhuriyet Meydanı’nda olası araç yoğunluğuna karşı önlemler almış ve trafik akışını sağlamıştır. Bayram dönüşü trafiğinde herhangi bir aksaklık yaşanmamıştır ve ilçe merkezinde alınan tedbirler, havadan dronlarla görüntülenmiştir.

Ekipler, dönüş yolculuğu yapan sürücülere telefon kullanmamaları, yorgun ve uykusuz araç kullanmamaları, uzun yolculuklarda düzenli mola vermeleri, hız limitlerine uymaları ve emniyet kemerlerini takmaları konusunda tedbirli olmaları konusunda uyarılarda bulunmuştur.

KAYNAK: @İHA

Önceki İçerikOrdu Ünye Limanı Tarihinde Bir İlk
Sonraki İçerikBoztepe’ye Teleferik Yoğunluğu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz