Perşembe’de TOKİ ‘nin %80’i Tamamlandı

Kasım ayında başlanan TOKİ konut inşaatlarında hızlı bir şekilde ilerleme kaydediliyor. Projenin toplam bedeli 204 milyon 242 bin TL olup, kaba inşaatı tamamlanan binaların yıl sonuna kadar tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilmesi hedefleniyor.

Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan, kış mevsiminde başlatılan inşaat çalışmalarında kaba inşaatın tamamlandığını belirtti. Çalışmaların hızlı bir şekilde tamamlanması için büyük çaba harcadıklarını ifade eden Başkan Tandoğan, 180 konut ve 5 iş yerinin temelinin kasım ayında atıldığını ve kış mevsimine rağmen projenin sona doğru yaklaşıldığını söyledi. Tandoğan, konutları yılbaşında teslim etmeyi planladıklarını ve proje süresinin 600 gün olduğunu ancak süreden daha erken tamamlanacaklarını belirtti.

Başkan Tandoğan, Perşembe ilçesinde yoğun konut talebi olduğunu ve bu talebi karşılamak için hızlı bir şekilde harekete geçtiklerini söyledi. Kaba inşaatın tamamlandığını ve şu anda ince işlerin ve çevre düzenlemelerinin devam ettiğini belirtti. Hedeflerinin yılsonunda hak sahiplerine konutları teslim etmek olduğunu vurguladı.

Ayrıca Başkan Tandoğan, ilerleyen süreçte TOKİ aracılığıyla yeni toplu konut projelerine devam edeceklerini dile getirdi. 180 konutun şu an için yeterli olmadığını belirten Tandoğan, ilçede konut sayısını artırmak için TOKİ ile birlikte çalışacaklarını ve yer tespit çalışmalarının devam ettiğini ifade etti. İlçenin “Sakin Şehir” unvanına sahip olduğunu ve yüksek katlı binalara izin vermediklerini söyleyen Tandoğan, TOKİ tarafından yapılan 4 katlı konutların güzel olduğunu belirtti. Yeni konutların ilçeye kazandırılmasıyla birlikte ilçede hareketlilik sağlanacağını ifade etti.

KAYNAK: @orduolay

Önceki İçerikAybastı’da İnek Kuyuya Düştü
Sonraki İçerik“Fata Morgana” Yason Burnu’nda !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz