YALIKÖY’E BÜYÜKŞEHİR İMZASI

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Fatsa ilçesine bağlı Yalıköy Mahallesi’nde sahil düzenleme çalışmalarını tamamladı. Yalıköy, Ordu’nun muhteşem kıyı şeridinde yer almakta olup bu çalışma sayesinde modern bir görünüm kazandı.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in göreve gelmesiyle başlatılan çalışmalarla Ordu’nun zengin kıyıları, halkın rahatça faydalanabileceği sosyal alanlara dönüşüyor. Büyükşehir Belediyesi, birçok ilçede olduğu gibi Fatsa ilçesine bağlı Yalıköy Mahallesinde de sahil düzenleme çalışmaları gerçekleştirdi ve başarılı bir sonuç elde etti.

Yalıköy Mahallesi’nde yaklaşık 1.5 km’lik bir alanda uygulanan proje kapsamında yaya yürüyüş yolları, oturma bankları, tuvaletler, büfe, çocuk oyun ve fitness alanları gibi sosyal donatılar inşa edildi. Ayrıca, yeni aydınlatma sistemleri kuruldu ve alt-üst yapı çalışmaları tamamlandı. Peyzaj düzenlemeleriyle birlikte Yalıköy modern bir görünüme kavuştu.

Bu çalışma, Yalıköy sakinleri tarafından sevinçle karşılandığı gibi Ordu’nun kıyı şeridinde il dışından gelen ziyaretçiler için de cazip bir alternatif alan olacak.

KAYNAK: @ordu.bel.tr

Önceki İçerikOrdu’da Kabotaj Bayramı Kutlandı
Sonraki İçerikAybastı’da İnek Kuyuya Düştü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz