Gençler ve Kadınlar Meslek Öğreniyor

Altınordu Belediyesi‘nin hizmet binasının 3. katında yer alan merkez, 1.300 metrekarelik kapalı alana sahiptir ve 4 atölye ile 6 mesleki eğitim dersliğine ev sahipliği yapmaktadır. Merkez, Altınordu Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle düzenlenen farklı alanlardaki 7 kursa toplamda 250 kursiyerin katıldığı bir eğitim merkezidir. Gençlere ve kadınlara geleceğin mesleklerinin yanı sıra kaybolmaya yüz tutmuş geleneksel meslekler de öğretilmektedir.

Merkezde, yemek atölyesi, çikolata atölyesi, teknoloji atölyesi ve robotik kodlama atölyesi olmak üzere 4 atölye ile 6 mesleki eğitim dersliği bulunmaktadır. Kurslara katılanlar, yetenek ve becerilerine göre kendilerini geliştirerek nitelikli bir meslek sahibi olma imkanı bulmaktadır.

Ayrıca merkezin dersliklerinde İngilizce, Almanca ve diksiyon kursları gibi kişisel gelişime yönelik eğitimler verilmekte ve sepet örme, amigurumi gibi el sanatlarına dair eğitimlerle unutulmaya yüz tutmuş meslekler yaşatılmaktadır.

Çikolata ve yemek atölyelerinde verilen gastronomi eğitimleri, kadınlara hem kişisel ve sosyal kazanımlar sağlamakta hem de butik işletme planları için girişimcilik fırsatı sunmaktadır. Robotik kodlama ve teknoloji atölyelerinde ise gençlere geleceğin meslekleri tanıtılarak becerileri geliştirilmektedir.

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunarak, merkezin nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılamayı hedeflediğini ve aynı zamanda işsizlere becerilerine göre kendilerini geliştirme ve meslek sahibi olma imkanı sunduğunu belirtmiştir. Tören, gençlerin ve kadınların işsizlik sorununa çözüm üreterek işgücü piyasasında karşılığı olan meslekleri öğrenmelerini sağlamayı amaçladıklarını vurgulayarak, şehir ve insanlar için her alanda çalışmaya devam ettiklerini ifade etmiştir.

Önceki İçerikFındıkta Rekolte Tespit Çalışmaları Başladı
Sonraki İçerik1,5 Ay Önce Taşındığı Evinde Yangın Çıktı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz