Gökdelen Yerine Park Yapıldı

Ordu’da mahkeme kararıyla yıkılan gökdelenlerin yerine yapılan ve halka açılan park, vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler‘ın kararlı tutumu sayesinde kıyılar halkın nefes alabileceği sosyal alanlara dönüştü. Altınordu’nun Kirazlimanı Mahallesi’nde bulunan kumsal alanda, 17 katlı 3 blok yüksek binaların yıkılmasının ardından peyzaj çalışmalarıyla yeniden düzenlenen alan, halkın kullanımına açıldı. Vatandaşlar, denizin tadını çıkarmak için kumsala girmenin, çay bahçesinde dinlenmenin ve park alanında aileleriyle vakit geçirmenin keyfini sürüyor.

Yeni yaşam alanını ziyaret eden vatandaşlar, sahil bandında oluşan görüntü kirliliğinin ortadan kalkmasından dolayı son derece memnun olduklarını ifade etti. Bir vatandaş şunları söyledi: “Burada önceden gökdelenler vardı. Evimizin manzarasını, havasını her şeyini duvar gibi kapatıyorlardı. Şu an bir park ve tesislerin oluşturulması çok güzel oldu. Denizin kenarını betonlaştırmaya karşıyız. Önceden burası duvar gibi bir hapishaneydi. Karşı mahallelerde oturmanıza gerek yok, bile yoldan geçerken bile görüntü bizi rahatsız ediyordu. Artık şehri görüyoruz, açık havada oturabileceğimiz bir alan oldu. Halka açık bir plaj kazandırıldı şehrimize. Önceden evlerimizden denize giremiyorduk. Burada yapılan çalışmalar Ordu için turizm açısından da daha iyi oldu. Artık betonlar arasından değil, güzel bir manzaradan bakıyoruz.”

KAYNAK: @İHA

Önceki İçerikMenderesleriyle Ünlü Perşembe Yaylası Ziyaretçilerini Ağırlıyor
Sonraki İçerikArtık Çikolata Park Değil

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz