Menderesleriyle Ünlü Perşembe Yaylası Ziyaretçilerini Ağırlıyor

Bu yıl da, yerli ve yabancı turistlerin Perşembe Yaylası’na ilgisi devam etti. Aybastı ilçesinde bulunan bu yayla, ünlü menderesleriyle tanınmaktadır.

Turistler, tatillerini geçirmek için eşsiz güzelliğe sahip olan Perşembe Yaylası’nı tercih ettiler. Bölgeye gelen ziyaretçilerin araçları, yaylanın gidiş ve dönüş yollarında uzun kuyruklar oluşturdu. Yaylayı ziyaret eden insanlar, güneşli havanın tadını çıkararak çimlerde mangal yaparak dinlendi. Yayla, bayram tatili süresince yaklaşık 80 bin kişinin ziyaret ettiği tespit edildi.

Musa Aydoğan isimli turist, Fatsa ilçesinden gelerek ziyaret ettiği Perşembe Yaylası hakkında şunları söyledi: “Fatsa’dan geldik. Fatsa’da oldukça sıcak bir hava vardı ve bu sıcaktan kaçmak için kendimizi yaylaya attık. Yayla‘da harika bir serin hava varken sahil kesiminde insanlar bunalmış durumdayken burada mükemmel bir atmosfer var. Bugünü çocuklarımızla birlikte burada geçirmek istedik. Havası gerçekten harika. Türkiye’nin en güzel menderesleri burada bulunuyor. Çok mutluyuz ve herkese burayı tavsiye ediyorum.”

KAYNAK: @İHA

Önceki İçerikÇay ve Kahveye Zam !
Sonraki İçerikGökdelen Yerine Park Yapıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz