Spor Okulları 19 İlçede Başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl 81 ilde düzenlenen GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları için Ordu’nun 19 ilçesinde açılış törenleri gerçekleştirildi. Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yaz döneminde çeşitli spor branşlarında ücretsiz eğitim verileceği belirtildi.

Ordu’nun farklı bölgelerinden on binlerce öğrencinin sporun güzellikleriyle tanışacağı ve 40 farklı branşta eğitim alacağı ifade edildi. GSB Spor Okulları çerçevesinde jimnastik, atletizm, atıcılık, basketbol, badminton, boks, futbol, güreş, hentbol, judo, masa tenisi, muay thai, okçuluk, taekwondo, tenis, wushu, voleybol, karate, yüzme, triatlon, bisiklet gibi branşlarda eğitimler düzenleneceği ve ayrıca engelli bireylere yönelik kurslar da sunulacağı aktarıldı.

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, açılış programında yaptığı konuşmada, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yaz spor okullarını 81 ilde aynı anda açma programı kapsamında bir araya geldiklerini belirtti. Sporcuların Bakanlık ve devlet desteğiyle ülkelerini her alanda destekleyeceklerini ve uluslararası platformlarda Türk bayrağını gururla dalgalandıracaklarını vurguladı. İl Müdürü Genç, 19 ilçede 200 eğitimci ve 15 bin öğrenciyi spor salonlarıyla buluşturmayı hedeflediklerini ve 200 antrenörün sahada olacağını ifade etti. Tüm Ordu halkından çocuklarını spor salonlarına getirmelerini istedi.

Önceki İçerikSarıçiçek Yaylası Güreş Şenlikleri Yapıldı
Sonraki İçerikFındıkta Rekolte Tespit Çalışmaları Başladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz