En Düşük Memur Maaşını 22 Bin TL’ye Çıkartacak Kanun Teklifi Yarın Meclise Sunulacak

Memur ve emeklilerin beklediği maaş zammı düzenlemesiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Düzenlemenin yarın Meclis’e sunulacağı açıklandı. Bu düzenleme kapsamında, en düşük memur maaşı 22 bin TL’ye yükseltilecek ve memur ve emeklilere refah payı verileceği öngörülüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasının ardından, zam düzenlemesinin ne zaman Meclis’e sunulacağı netleşti. En düşük memur maaşının 22 bin TL’ye çıkacağı ve memur ve emeklilere refah payı verileceğini öngören teklifin yarın Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulacağı belirtildi.

Bakan Işıkhan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen Kabine Toplantısı sonrasında gazetecilere açıklama yaptı. Bir gazetecinin memur maaşlarıyla ilgili düzenleme hakkında yöneltilen soruya cevaben, düzenlemenin üzerinde çalıştıklarını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarını takip etmek gerektiğini belirtti.

Işıkhan, Meclis tatile girmeden önce yasal düzenlemenin gündeme gelip gelmeyeceğiyle ilgili bir soruya ise, “Çalışılıyor, yoğun bir mesai harcanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söylediği gibi Meclis tatile girmeden önce. Bazı değişkenleri de dikkate almak lazım. Çok kapsamlı düşünülüyor. Kimsenin mağdur olmaması, çalışanlarımızın refahının artırılması bizim için önemli.” şeklinde yanıt verdi.

Işıkhan, düzenleme çalışmalarının son durumu hakkında ise, “Biz çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çalışma hayatının tek boyutu yok. Asgari ücreti bitirdik. İşveren ve çalışanlarımızı mutlu etmeye çalıştık. Refah ve yaşam kalitesini artırmak önceliğimiz.” şeklinde konuştu.

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu da konuyla ilgili bir açıklama yaptı ve enflasyon verileriyle rakamların netleşeceğini belirtti. Akbaşoğlu, “Enflasyon farkını ve refah farkını da gözetecek şekildeki düzenlemelerimizle verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz.” dedi. Ayrıca, “Bu hafta içerisinde kanun teklifimizi yüce Meclisimize milletvekili arkadaşlarımızla beraber sunacağız.” şeklinde konuştu.

KAYNAK: @orduolay

Önceki İçerikKadınlar Plajı’nda Mesai Değişikliği
Sonraki İçerikMotosiklet Sürücüsü Hastaneye Kaldırıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz