BAŞKAN AŞKIN TÖREN’DEN TARİHİ KARAR

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, vatandaşların yükünü hafifletmek için “asfalt parası” olarak bilinen “Yol Harcamalarına Katılma Payı”ndan feragat ettiklerini duyurdu. Bu feragat ile Altınordu Belediyesi, vatandaşlardan tahsil etmeyi durdurduğu yol harcamalarına katılma payı bedellerinden yaklaşık 130 milyon TL destek sağlayacak.

Başkan Tören, bu kararın belediye ekonomisi bütçesinin bu yükü taşıyabileceğinin bir göstergesi olduğunu belirtti. Ayrıca, pandemi sürecinde zor günler yaşayan vatandaşların yanında olduklarını ve destek verdiklerini vurguladı.

Altınordu Belediyesi’nin 1 Nisan 2019 tarihinden bu yana vatandaşlardan asfalt parası adı altında herhangi bir bedel tahakkuk ettirmediği belirtildi. Başkan Tören, kararın Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği tarafından da onaylandığını ifade etti.

Başkan Tören, meclis üyelerinden de bu karara destek istedi ve vatandaşların zor günlerinde yanlarında durmaya devam edeceklerini belirtti. Kararın önümüzdeki meclis toplantısında oy birliği ile hayata geçirilmesi bekleniyor.

Başkan Aşkın Tören, bu kararın vatandaşların ev ekonomilerine önemli bir destek sağlayacağına inandığını ve insanların üzerine daha fazla yük binmemesi için bu adımı attıklarını söyledi. Ayrıca, şehir inşasının sadece yol ve kaldırım yapmak olmadığını vurgulayarak, insan odaklı hizmet anlayışını benimsediklerini ifade etti.

KAYNAK: @altinordu.bel.tr

Önceki İçerikOSB’nin Hızını Artıracak İhale Tamam
Sonraki İçerikZuckerberg, Threads’i Kullanıma Açtı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz