Zuckerberg, Threads’i Kullanıma Açtı

Twitter kısıtlaması sonrası hazırlıklarına hız verilen Threads, Türkiye saati ile 03.00’te herkesin kullanımına açıldı. Elon Musk’ın Twitter’a getirdiği okuma kısıtlaması, birçok kullanıcının alternatif platformlara yönelmesine neden oldu.

Meta çatısı altında duyurulan Threads adlı yeni sosyal medya platformu henüz hazırlık aşamasındaydı.

Musk’ın kısıtlamaları geri çekmemesi ve Tweetdeck’e de aynı sınırlamayı uygulaması, Twitter’dan göçü hızlandırarak Threads’in hızlıca açılmasına yol açtı.

Bu kadar yoğun talep oldu ki, uygulamaya ilk 2 saat içinde 2 milyondan fazla kullanıcı kaydoldu ve sabah 05.30 itibariyle bu sayı 4 milyonu aştı.

THREADS’E NASIL KAYIT OLUNUR

Threads, Meta’nın bir uygulaması olarak Instagram hesabınızdan kolayca indirilebilir. Bunun için arama kısmına ‘threads’ yazıp bilet emojisi çıktığında tıklamanız gerekmektedir. Ayrıca, platforma katılan arkadaşlarınızın size link göndermesini bekleyebilirsiniz.

KULLANICI ADI DETAYI

Threads’deki kullanıcı adları, Instagram ile aynıdır.

Uygulamaya kayıt olduktan sonra Instagram sayfanızda, profil fotoğrafının altında beliren ve @ işaretiyle gösterilen sayı, Threads’e kaçıncı sırada kaydolduğunuzu gösterir.

Açılan hesap, Instagram ile bağlantılı olduğundan, Instagram’da takip edilen hesaplar Threads’te otomatik olarak takibe alınır. Bunun ‘pending’ (bekleyen) sekmesinden iptal edilmesi mümkündür.

ZUCKERBERG’E TWEET ATTIRAN UYGULAMA

Meta’nın kurucusu Mark Zuckerberg, 11 yıl aradan sonra Threads’in kuruluşuna atıfta bulunan ve platformların benzerliğini vurgulayan bir tweet attı.

Twitter’a getirdiği kısıtlamalarla eleştirilerin hedefi olan ve Threads’e büyük avantaj sağlayan Elon Musk, yeni platformla ilgili olarak bir hesaba yazdığı yanıtta şunları belirtti: “Twitter’da yabancılar tarafından saldırıya uğramak, acıyı gizleme üzerine kurulu sahte Instagram mutluluğuna kapılmaktan çok daha iyidir.”

Threads uygulamasının başlangıçta Avrupa Birliği üyesi ülkelerde kullanıma açılmayacağı, veri gizliliği endişeleri nedeniyle açıklanmıştı.

Threads, ilk 7 saat içinde 10 milyondan fazla yeni kullanıcıyla sosyal medya rekoru kırdı.

Türkiye’deki üyelikler günün ilk saatlerinden itibaren hızla artmaya başladı. Yapılan paylaşımlarda Twitter ve Elon Musk’a gönderme yapanlar çoğunluktaydı ve mizah ön plandaydı.

KAYNAK: @orduolay

Önceki İçerikBAŞKAN AŞKIN TÖREN’DEN TARİHİ KARAR
Sonraki İçerikBulancak’ta Ali Kınık Konseri Verildi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz