Koruyucu Aile Günü Kapsamında Etkinlikler Düzenlendi

Ordu’da, Koruyucu Aile Günü kapsamında düzenlenen etkinliklerde Büyükşehir Belediyesi ve Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü iş birliğiyle şehirde bulunan 82 koruyucu aile bir araya geldi.

Etkinlik, Altınordu ilçesinde Melet Irmağı kenarında bulunan Kültür Otağı’nda gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası Konseri ile eğlenceli bir atmosfer oluşturulurken, çocuklar da çeşitli etkinliklerle keyifli bir gün geçirdi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Celal Tezcan, Genel Sekreter Yardımcısı Seyfettin Bilkay, koruyucu aileler ve çocukların katıldığı etkinlikte konuşma yaptı. Tezcan, koruyucu aileliğin anlamlı bir kurum olduğuna dikkat çekerek, çocuklara aile sıcaklığı hissettiren koruyucu ailelere teşekkür etti.

Başkan Vekili Tezcan, şu ifadelere yer verdi: “Koruyucu ailelik çok anlamlı, çok güzel bir kurum, çok kıymetli bir müessese. Burada ailenin sıcaklığını çocuklarımıza hissettirdiğiniz için, ayrım gözetmediğiniz için sizlere çok teşekkür ediyoruz. Çocukların sağlıklı gelişebilmeleri için kendilerini koruyacak, ilgilenecek, maddi ve manevi gereksinimlerini karşılayabilecekleri, güvenle bağlanabilecekleri sıcak bir aile ortamına ihtiyaçları var. Sizler bunu şehrimizde en iyi şekilde yapan ailelerimizdensiniz. Sizlerle bugün bir arada olmak bizim için çok özel. Dün olduğu gibi bundan sonra da Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşen görevi yapmaya devam edeceğiz.”

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulan Kültür Otağı’nda gerçekleştirilen program, çocuklar için düzenlenen etkinliklerin ardından sona erdi.

KAYNAK: @ordu.bel.tr

Önceki İçerikKavşakta Kaza: 1’i Çocuk 3 Yaralı
Sonraki İçerikAmatör Spor Kulüplerine Destek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz