AFAD Başkanı Yunus Sezer Ordu’da

AFAD Başkanı Yunus Sezer, Ordu’ya gelerek sel felaketi sonrası bölgede incelemelerde bulundu. Sezer, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve diğer ilgili kurumların çalışmalarının devam ettiğini belirtti ve can kaybının olmamasının en büyük teselli olduğunu ifade etti.

Ordu Valisi Tuncay Sonel ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ile bir araya gelen Sezer, sel felaketi hakkında bilgiler aldı.

Sonrasında Bülbül Deresi dahil olmak üzere birçok bölgede incelemelerde bulunan AFAD Başkanı Sezer, burada açıklamalarda bulundu.

AFAD Başkanı Yunus Sezer, Ordu’ya ve diğer etkilenen illere geçmiş olsun dileklerini ileterek, can kaybının yaşanmamasının önemli olduğunu söyledi.

Sezer, yaklaşık 130 kg yağışın düştüğünü ve bu nedenle yaklaşık bin heyelan ve toprak kayması meydana geldiğini belirtti. Ordu Büyükşehir Belediyesi ve diğer ilgili kurumları başarılı çalışmalarından dolayı tebrik eden Başkan Sezer, çalışmaların hızla sürdüğünü ve vatandaşların mağdur olmaması için en kısa sürede yaraların sarılacağını dile getirdi. Ayrıca, Büyükşehir Belediyesi Başkanı ve diğer belediyelerin çalışmalarını sürdürdüğünü ve alınan önlemlerin afetin en az zararla atlatılmasını sağladığını vurguladı. Sezer, taşan derelerle ilgili olarak Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanı ile görüşmeler yaptıklarını ve riski azaltmak için gerekli önlemlerin alınması için çalışmalar yapacaklarını ifade etti.

Önceki İçerikKOSGEB’den Selden Etkilenen İşletmelere “Acil Destek Kredisi”
Sonraki İçerikOrdu İtfaiyesi Mahsur Kalan Vatandaşın Yardımına Koştu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz