Altınordu Belediyesi , Tüm Ekipleri İle Müdahale Etti

Yüksek düzeyde yağış, derelerin taşmasına ve felakete dönüşen durumlara neden oldu.

Altınordu‘da dün akşam saatlerinde yaşanan şiddetli sağanak yağışlar, derelerin taşmasıyla birlikte su baskınlarına yol açtı.

Başkan Aşkın Tören, yağışların başlangıcından itibaren tüm ekipleriyle birlikte sahada yer alarak, şehrin son yıllardaki en büyük felaketiyle karşılaştıklarını ifade etti.

Bülbül deresi, Aziziye deresi ve Zaferimilli deresi taşarak, yağmur suyunun tahliyesini sağlayan bacaların patlaması sonucu Altınordu’nun bu bölgelerinde su taşkınları yaşandı. Altınordu Belediyesi, yağışlar öncesinde tüm ekiplerini ve iş makinelerini stratejik noktalara yerleştirerek, olumsuz etkileri minimize etmek amacıyla hızla harekete geçti.

BAŞKAN TÖREN, “TÜM VATANDAŞLARIMIZA GEÇMİŞ OLSUN” DEDİ

Felaketin başlangıcından itibaren Başkan Aşkın Tören, hem vatandaşları hem de ekipleri yalnız bırakmayarak gece boyunca sahada çalışmaları yönetti.

Başkan Aşkın Tören, ekiplerin gösterdiği olağanüstü çabayı vurgulayarak, “Akşam saatlerinde başlayan şiddetli yağışlar sonucunda şehrimiz son yılların en büyük felaketiyle karşı karşıya kaldı. Özellikle merkezde Bülbül deresi, Aziziye deresi ve Zaferimilli deresi taşarak, bu bölgeler arasında kalan alanlarda su baskınları yaşandı. Kırsal mahallelerimizin neredeyse tamamında da aşırı yağışlar nedeniyle heyelanlar, toprak kaymaları ve göçükler meydana geldi. Bu bölgelerde de selin yol açtığı olumsuzluklarla ilgili çalışmalarımız aynı anda kesintisiz bir şekilde devam ediyor” şeklinde konuştu.

Afet niteliğindeki yağışların başlamasıyla birlikte Altınordu Belediyesi olarak tüm ekiplerin ve imkanların sahada görev aldığını belirten Başkan Tören, “Öncelikle ev ve iş yerlerini su basan vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Su baskınları yaşanan bölgelerde su tahliyesi, selin izlerinin temizlenmesi ve sokakların yıkanması gibi çalışmalarımızı kesintisiz bir şekilde sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın yanında gücümüzle durmaya devam ediyoruz.

Devletimiz, sel felaketinin yol açtığı olumsuzlukları en hızlı şekilde çözecektir. Altınordu Belediyesi olarak da selin neden olduğu zararları 7/24 esasına göre yapılan kesintisiz çalışmalarla kısa sürede ortadan kaldıracağımızdan emin olabilirsiniz.

Şükür ki can kaybımız olmadı, bu en büyük tesellimizdir. Allah beterinden saklasın” şeklinde konuştu.

KAYNAK: @altinordu.bel.tr

Önceki İçerikHeyelan Sonucu Bir Evin İstinat Duvarı Yıkıldı
Sonraki İçerikOrdu’da Bazı Mahallelere Su Verilmeye Başlandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz