Ordu’da Sahiller Temizleniyor

Ordu’da uzun süren sağanak yağışlar sonucunda ırmak ve derelerden denize taşınan ve dalgaların etkisiyle kumsallara vuran taşlar, ağaçlar, toprak gibi atıklar Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından temizleniyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, yoğun yağışların ardından temizlik çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Ekipler, şehir içinde yapılan temizlik çalışmalarının yanı sıra kumsallarda da yoğun bir şekilde çalışıyor.

Yoğun yağışlarla birlikte kırsal kesimlerde ve şehir merkezinde oluşan heyelanların neden olduğu ağaçlar, taşlar, toprak gibi atıklar Ordu’nun sahillerinde kirliliğe yol açtı. Bu nedenle Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri sahil bandında temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı İzzet Gündoğar, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Gündoğar, 250 personel ve 20 araçla ağaç ve diğer atıkların temizliği için çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Gündoğar, “Üst bölgelerden ilçelere gelen ağaç ve diğer atıkların temizliğine de 250 personel ve 20 araçla başladık ve hala devam ediyoruz. Akşam saatlerine kadar sahillerimizi temizleyip halkımızın kullanımına açmayı hedefliyoruz. Çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz.” şeklinde konuştu.

KAYNAK : @ordu.bel.tr

Önceki İçerikOrdu’da Selin Ardından Yaralar Sarılıyor
Sonraki İçerikDereye Düşen Kadını Arama Çalışmaları Sürüyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz