Ev Ve İş Yerlerinde Salgın Hastalık Önlemi

Ordu Büyükşehir Belediyesi, su taşkınlarının ardından evler, iş yerleri ve yağmur suyu giderlerinde salgın hastalıkları önlemek için dezenfeksiyon ve ilaçlama çalışmalarına başladı.

Ordu’da geçtiğimiz günlerde yaşanan yoğun yağışların ardından hızla harekete geçen Ordu Büyükşehir Belediyesi, afetin izlerini silmeye devam ediyor. Cadde ve sokaklardaki temizlik çalışmalarının ardından Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Altınordu ilçesinde su taşkınlarından etkilenen iş yerleri ve binaların bodrumlarında salgın hastalıkların oluşmasını engellemek için dezenfeksiyon ve ilaçlama faaliyetlerine başladı.

Vektörel Mücadele ekipleri, özellikle Şarkiye ve Düz Mahalleleri’nde su taşkınlarından en çok etkilenen iş yerlerini ziyaret ederek dezenfeksiyon çalışmalarını gerçekleştiriyor. Ayrıca Sırrı Paşa Caddesi’ndeki yağmur suyu hatlarında da dezenfeksiyon işlemleri yapılmaktadır.

Bununla birlikte, afetten zarar gören yaklaşık 300 binanın bodrum ve alt katlarında da sivrisinek ve haşereyle mücadele amacıyla ilaçlama işlemleri yapılmaktadır.

Düz Mahalle Muhtarı Hakan Cemal Aydın, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve ekibinin afet sonrası yaptıkları özverili çalışmalar için teşekkürlerini iletti. Aydın, ev ve iş yerlerinin dezenfekte edildiği ve salgın hastalıklara karşı önlemlerin alındığı bu çalışmaların, sorunları en aza indirmek için yapılan çabaların bir parçası olduğunu belirtti. Aynı zamanda vektörel mücadele çalışmalarının da kesintisiz olarak devam ettiğini vurguladı. Muhtar Aydın, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

KAYNAK : @ordu.bel.tr

Önceki İçerikFındık Bahçesinde Ölü Bulundu
Sonraki İçerikOrdu’da Selin Ardından Yaralar Sarılıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz