Altınordu Belediyesi Tüm İmkanlarıyla Vatandaşların Yanında Oldu

Altınordu Belediyesi, son yılların en büyük afetini yaşayan Altınordu’da yaşanan sıkıntıları hafifletmek için tüm imkanlarını seferber etti.

Cumartesi günü başlayan ve şehri etkisi altına alan aşırı yağışlar nedeniyle Altınordu Belediyesi, tüm birimleri ve ekipleriyle sahada etkin bir mücadele verdi.

Bülbül Deresi, Aziziye Deresi ve Zaferimilli Deresi’nin debisinin yükselmesiyle birlikte Altınordu’nun bu bölgelerinde su taşkınları meydana geldi.

Başkan Aşkın Tören, yağışların başladığı ilk andan itibaren gece gündüz demeden 24 saat boyunca ekiplerle birlikte sahada olan etkin kriz yönetimiyle afetin olumsuz etkilerini en aza indirdi. Su baskını yaşanan ev ve işyerlerini ziyaret ederek sorunlara müdahale etti.

Altınordu Belediyesi, devletin tüm kurumlarıyla birlikte koordineli bir şekilde çalışarak afetin etkilerini bertaraf etmeye yönelik çaba gösterdi. Başkan Aşkın Tören, tüm ekipleriyle birlikte cansiperane bir çalışma yürütüldüğünü ifade etti.

Altınordu Belediyesi çağrı merkezi, afet anında vatandaşların ilk başvurduğu yer oldu. 1447 telefon ihbarı alındı ve bu ihbarlar kriz merkezine aktarıldı. Su taşkını yaşanan bölgelerden gelen 346 vidanjör talebi temizlik birimi tarafından, 121 yol açma talebi ise fen işleri birimi tarafından karşılandı.

Aşırı yağışlara anlık müdahale eden ekipler, su taşkını yaşanan noktalarda tahliye çalışmaları gerçekleştirdi. Sokaklarda süpürme ve yıkama çalışmalarıyla aşırı yağışların izleri kısa sürede temizlendi.

Altınordu Belediyesi ekipleri, su taşkınından etkilenen konutları, işyerlerini ve alanları temizleyerek yardımcı oldu. Ayrıca, afetten etkilenen ve yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlara da destek sağlandı.

Kırsal mahallelerde göçük ve heyelanlar nedeniyle kapanan yollar üzerinde Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri 7/24 çalışma yürüttü. Ana arterlerde yaşanan olumsuzluklar giderildi ve ulaşım sağlandı. Mahalle bağlantı yollarında ise heyelan ve toprak kaymalarıyla ilgili çalışmalar devam ediyor.

Başkan Aşkın Tören, afetin etkilerini ve belediye tarafından yapılan çalışmaları değerlendirerek vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti. Devletin tüm imkanlarıyla sahada olduğunu vurgulayan Başkan Tören, krizi en az zararla atlatmak için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Yaşanan aşırı yağışların özellikle kırsalda büyük hasara yol açtığını belirten Başkan Tören, ekiplerin kırsal mahallelerde çalışmalarını sürdürdüğünü ve tüm gücüyle yardım etmeye devam ettiklerini ifade etti.

Başkan Aşkın Tören, devletin güçlü olduğunu ve afetin sonuçlarını kısa sürede ortadan kaldırabilecek yetenekte olduğunu belirtti.

KAYNAK: @altinordu.bel.tr

Önceki İçerikGençlik Spor Ve Kültür Festivali Bir Hafta İleriye Ertelendi
Sonraki İçerikOrdu’da Ölümlü Motosiklet Kazası!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz