15 TEMMUZ DESTANININ 7. YILI

Ordu‘da, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 7. yıl dönümü dolayısıyla anma töreni yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Program, sabah saatlerinde Ordu Garnizon Şehitliği ziyaretiyle başladı ve gün boyunca çeşitli etkinliklerle devam etti. Akşam saatlerinde ise Ordu Büyükşehir Belediyesi önündeki 15 Temmuz Meydanı’nda devam etti.

Törene Ordu Valisi Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Celal Tezcan ve kent protokolü ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı. Program, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda gerçekleşti ve sancağın Vali Sonel’e teslim edilmesiyle başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı.

Vali Sonel, konuşmasında 15 Temmuz’un 7. yılında şehitleri anarak ve gazilere şifa dileyerek, o gün yaşanan hain darbe girişimini unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını vurguladı. Konuşmasında gençlere seslenen Vali Sonel, ülkenin kıymetini bilmeleri gerektiğini ve her zaman şehitleri anmaları gerektiğini ifade etti.

Başkan Vekili Tezcan ise konuşmasında anma programında bir araya geldiklerini ve gece boyunca düzenlenen etkinliklerin anlam ve önemine değindi. Programda OBB mehter takımı konseri, ODÜ Tasavvuf Musikisi konseri, şiir dinletisi, söyleşi, tiyatro gösterimi gibi çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Program, saat 00.13’te tüm camilerde sela okunmasıyla birlikte demokrasi nöbetine geçildi. Gece boyunca Ordu Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası konseri ve çeşitli programlar gerçekleştirildi. Demokrasi nöbeti, sabah namazının eda edilmesiyle sona erdi.

KAYNAK: @ordu.bel.tr

Önceki İçerikBaşkan Tören: “Afetin Oluşturduğu Hasarları Hızlıca Onarmak İçin Çalışıyoruz”
Sonraki İçerikFındıkta Hasadı Kolaylaştıran Proje

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz