Fındıkta Hasadı Kolaylaştıran Proje

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler tarafından 4 yıl önce başlatılan “Fındık Dalda Aklın İşçide Kalmasın” projesi, fındık bahçe sahiplerine yerli işçi bulma konusunda kolaylık sağlamayı amaçlamaktadır. Proje, bu yıl da devam etmekte olup yeni sezon öncesi başvurular başlamıştır.

Ordu, Türkiye’nin en büyük fındık üretimine sahip ilidir ve fındık bahçeleri, ilaçlama, gübreleme ve temizlik gibi çalışmaların ardından hasat dönemine hazırlanmaktadır. Bu dönemde il dışında yaşayan Ordulu vatandaşlar da Karadeniz’e gelerek yeni fındık sezonuna katılmayı planlamaktadır.

Fındık üreticileri için en büyük endişe, hasat döneminde işçi bulma konusudur. Ordu Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde 4 yıl önce başlattığı “Fındık Dalda, Aklın İşçide Kalmasın” projesiyle üreticilere büyük kolaylık sağlamakta ve aynı zamanda vatandaşlara istihdam imkanı sunmaktadır.

“Fındık Dalda, Aklın İşçide Kalmasın” projesinden fındık bahçesi sahipleri, fındık hasat işçileri ve fındık hasat işçisi olmak isteyenler ücretsiz olarak faydalanabilmektedir. Fındık bahçesi sahipleri, işçiler ve işçi olmak isteyenler, hafta içi 08.00-17.00 saatleri arasında 0 (452) 233 40 40 numaralı hattı arayarak veya www.uretenordu.com adresinden platform merkezine başvuruda bulunabilirler.

KAYNAK: @ordu.bel.tr

Önceki İçerik15 Temmuz Destanının 7. Yılı
Sonraki İçerikOrdu’ya Bir Res Daha Kuruluyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz