Fındık Bahçeleri Kaba Yem Ekim Alanına Dönüştü

Ordu Büyükşehir Belediyesi, fındık bahçelerinin altında kaba yem kaynağı oluşturmak için çalışmalar yapmaktadır. Bu kapsamda, üreticilere dağıtılan 20 ton kaba yem karışımı tohumun hasadı gerçekleştirildi. Bu çalışma, hayvanlara yem sağlayarak fındığa da katkıda bulunmaktadır.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in tarım ve hayvancılık alanında yürüttüğü projeler, her geçen gün artmaktadır. Tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi amacıyla yapılan destekler, üreticilere yönelik artarak devam etmektedir. Fındık bahçelerinin altına ve açık alanlara ekilmek üzere hayvan yetiştiricilerine dağıtılan 5’li kaba yem karışımı tohumunun hasadı yapılarak üreticilerin yem maliyetlerini düşürmesi ve memnuniyetini sağlamaktadır.

Bu proje sayesinde fındık bahçelerinin altında yetişen yabancı otların bastırılması sağlanırken, kaba yem karışımında bulunan bitkiler toprağı zenginleştirmektedir. Üreticiler, Büyükşehir Belediyesi’nin 5’li kaba yem desteğinden memnun kalarak duygularını dile getirmişlerdir. Kaba yem karışımının hayvanlar tarafından severek tüketildiği, hayvanların et ve süt verimini artırdığı belirtilmiştir. Üreticiler, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e desteklerinden dolayı teşekkür etmişlerdir.

Proje kapsamında bugüne kadar 32 bin 750 kilogram tohum dağıtımı gerçekleştirilmiştir. Üreticilerin talepleri üzerine tohum miktarı artırılmıştır. Büyükşehir Belediyesi, tarım ve hayvancılığın geliştirilmesine yönelik çalışmalarına devam etmektedir.

KAYNAK: @ordu.bel.tr

Önceki İçerikGülyalı’da Sel Çalışmaları Bir Haftadır Devam Ediyor 
Sonraki İçerikOrdu’nun Misafir Odası: Boztepe

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz