Ordu’da Selin Bilançosu Belli Oldu

Ordu’da 8 Temmuz Cumartesi akşamı başlayan ve 11 Temmuz Pazartesi akşamına kadar devam eden şiddetli yağışlar sonucunda meydana gelen hasarın bilançosu açıklandı. İl genelinde 1243 noktada heyelan ve toprak kayması yaşandı. Büyükşehir Belediyesi, 316 iş makinesi ve 848 personel ile sahada etkin bir çalışma yürüterek ana grup yollarının tamamını hizmete açtı.

Bölgede 3 gün boyunca devam eden şiddetli yağışlar, sarp arazilerde heyelanlara neden oldu. Yağışların sona ermesinin ardından Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri heyelan kaldırma ve hasar tespit çalışmalarına başladı. Yapılan incelemelerde 19 ilçede 1243 noktada heyelanların meydana geldiği belirlendi.

Büyükşehir Belediyesi, 316 iş makinesi ve 848 personel ile şehir merkezlerinde ve kırsal mahallelerde meydana gelen heyelan noktalarına müdahale etti. Yapılan çalışmalar sonucunda heyelan nedeniyle kapanan ana yolların tamamı ulaşıma açıldı. Diğer bölgelerdeki çalışmaların ise devam ettiği bildirildi.

Büyükşehir Belediyesi, şiddetli yağışlar sonrasında toprak zemininin yumuşadığı ve bazı riskli bölgelerde yeniden heyelan olabileceği konusunda vatandaşları uyardı. Dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği vurgulandı.

KAYNAK: @ordu.bel.tr

Önceki İçerikOrdulu Genç Denizde Boğuldu
Sonraki İçerikGülyalı’da Sel Çalışmaları Bir Haftadır Devam Ediyor 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz