Ordu’nun Misafir Odası: Boztepe

Ordu’nun önemli turizm merkezlerinden biri olan Boztepe, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in göreve gelmesiyle yapılan düzenleme ve çalışmalar sayesinde Ordu’nun misafir odası niteliğini kazanmıştır.

Başkan Güler’in araç trafiğine kapattığı Boztepe, yeni satış dükkanlarıyla düzenlenmiş ve yamaç paraşüt pisti, otel, restoran ve halka açık alanlarıyla turizme katkı sağlamıştır. Yenilenen yüzüyle her gün binlerce ziyaretçi ağırlayan Boztepe, vatandaşlar tarafından olumlu bir şekilde karşılanmıştır.

Vatandaşlar, Boztepe’nin değişen çehresi için Başkan Güler’e teşekkür etmiş ve Ordu’nun güzel bir yer olduğunu ifade etmişlerdir. Yapılan çalışmalarla Boztepe’nin harika bir görünüme kavuştuğu ve insanların buradan ayrılmak istemediği belirtilmiştir.

Yapılan düzenlemeler arasında Boztepe’nin yolu asfaltlanmış, düzensizlikler ortadan kaldırılarak satış büfeleri düzenli bir şekilde yerleştirilmiştir. Halka açık alan trafiğe kapatılmış ve yürüyüş yolu haline getirilmiştir. Temizlik çalışmaları düzenli olarak yapılmakta, yeni turistik tesisler ve restoranlar hizmete açılmıştır. Yamaç paraşüt pisti yenilenmiş, otopark, çevre aydınlatma, yağmur suyu ve alt yapı çalışmaları gerçekleştirilmiştir. Bu sayede Boztepe modern ve çağdaş bir turizm noktası haline gelmiştir.

Önceki İçerikFındık Bahçeleri Kaba Yem Ekim Alanına Dönüştü
Sonraki İçerikUlu Camii Kütüphanesi Dolup Taşıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz