Ordu’da Mahalleliden ‘ Barınak ‘ Tepkisi

Altınordu ilçesinde sokak hayvanları için yapılacak olan hayvan barınağı projesi, mahalle sakinleri arasında tepkiye neden oldu. Mahalle Muhtarı Nihat Bayhan, hayvan barınağı yapılmasını desteklese de, yerleşim alanı içerisine yapılmaması gerektiğini belirtti. Mahalle sakinleri, barınağın kurulması planlanan alanda yaşadıkları için rahatsızlık duyduklarını ifade ettiler.

Mahalle Muhtarı Bayhan, barınağın yapılacağı alanın yakınında yerleşim birimlerinin bulunduğunu ve yaklaşık 20 evin olduğunu belirtti. Yerleşim alanı içerisine hayvan barınağı yapılmasının uygun olmadığını vurgulayan Bayhan, hayvan barınaklarına karşı olmadıklarını ancak insanların yaşam alanlarına yakın yerlere yapılmasının dezavantajlarının olduğunu dile getirdi.

Bayhan, hayvanlar için barınak yapılmasının gerekliliğini ifade ederken, yerleşim alanı dışında uygun bir alana yapılması gerektiğini vurguladı. Evlerin 100 metre yakınına barınağın yapılmasının gürültü, koku ve hastalık riski gibi faktörlerden dolayı mahalle sakinlerini rahatsız ettiğini belirtti.

Mahalle sakinlerinin tepkisi doğrultusunda, belediyenin bu konuda planlarını gözden geçirmesi ve daha uygun bir alanda hayvan barınağı yapılması düşünülebilir. Bu şekilde hem sokak hayvanlarına destek olunabilir hem de mahalle sakinlerinin yaşam kalitesi korunabilir.

Önceki İçerikBüyükşehirle Yaş Almış Vatandaşların Hayatı Kolaylaşıyor
Sonraki İçerikOrdu’da Uyuşturucu Ticaretine Geçit Yok

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz