Ulu Camii Kütüphanesi Dolup Taşıyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Altınordu Ulu Cami’nin giriş katında inşa edilen halk kütüphanesi, kültür ve kitap dünyasına önemli bir katkı sağlamaktadır. Modern kullanım alanlarıyla çocuklar, gençler ve yetişkinlerin beğenisini kazanan kütüphane, yaz aylarında da yoğun ilgi görmektedir.

Büyükşehir Belediyesi, okuma kültürünün yaygınlaştırılması ve çocukların erken yaşlarda kültür ve sanat eğitimine yönlendirilmesi amacıyla kütüphane projelerini hayata geçirmektedir. Altınordu Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan Ulu Cami’nin giriş katında inşa edilen kütüphane, Altınordu’nun en özel mekânlarından biri haline gelmiştir.

Kütüphane, 430 metrekare kapalı alanda grup çalışma alanları, tekli çalışma alanları, ofis, arşiv, danışma, kitaplıklar, klimalı ortam, internet imkanları ve WC gibi modern bir altyapıya sahiptir. Ayrıca kütüphane içerisinde kafe, teras, masa tenisi alanı ve geniş bir bahçe gibi sosyal aktivite alanları da bulunmaktadır.

Açıldığı günden beri sürekli olarak ziyaretçi akınına uğrayan kütüphane, ders çalışmak ve kitap okumak isteyenlerin uğrak noktası haline gelmiştir. Kış aylarında yoğun talep gören kütüphane, yaz aylarında da yoğun ilgi görmektedir.

Önceki İçerikOrdu’nun Misafir Odası: Boztepe
Sonraki İçerikYücel Arzen Yaz Konseri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz