Büyükşehirle Yaş Almış Vatandaşların Hayatı Kolaylaşıyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik alanında önemli çalışmalara imza atarak yaşlı ve ihtiyaç sahibi vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik hizmetler sunuyor. Bu kapsamda sağlık hizmeti, yaş almış vatandaşların ayağına götürülüyor.

Büyükşehir Belediyesi, Ordu’da bakıma muhtaç, kimsesiz ve yaşlı vatandaşların hayat standartlarını yükseltmek için yoğun bir şekilde çalışıyor. Sosyal yardımlarla gıda, giyim gibi temel ihtiyaçların karşılandığı yanı sıra, ihtiyaç sahibi yaşlı vatandaşların düzenli sağlık kontrolleri de Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştiriliyor.

19 ilçede düzenli olarak gerçekleştirilen ev ziyaretlerinde bir hemşire eşliğinde yaşlı vatandaşların birinci basamak sağlık hizmetleri ölçümleri yapılıyor. Şeker, tansiyon gibi önemli parametreler kontrol edilerek vatandaşların sağlık durumları takip ediliyor.

Ayrıca, yaşlı vatandaşların sağlık kuruluşlarına ulaşımlarını kolaylaştırmak amacıyla “Engelsiz Taksi” hizmeti sunuluyor. Bu sayede vatandaşlar, hastane veya sağlık merkezlerine rahatlıkla ulaşabiliyorlar.

Bu ziyaretler sırasında, vatandaşların talepleri dinleniyor ve ihtiyaçları en kısa sürede karşılanıyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında yaşlı ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen destekler, hayatlarını kolaylaştırarak onlara daha iyi bir yaşam sunmayı hedefliyor.

Önceki İçerik915. Aybastı Güreş Ve Kültür Festivaline Sayılı Günler Kaldı
Sonraki İçerikOrdu’da Mahalleliden ‘Barınak’ Tepkisi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz