Ordu’da, 32 Milyar 700 Milyon TL Tutarında, 368 Kamu Yatırımı Devam Ediyor

Ordu Valiliği’nin başkanlığında gerçekleştirilen 2023 Yılı 3. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Tuncay Sonel’in yönetiminde yapıldı. Toplantıya Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Vali Yardımcısı Ayhan Durmuş, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları ve bölge ve il müdürleri katıldı.

Toplantıda, Ordu’da 2023 yılı Haziran ayı sonu itibarıyla 368 kamu yatırım projesinin olduğu belirtildi. Bu projelerin toplam proje bedelinin 32 Milyar 700 Milyon ₺ olduğu ve önceki yıllarda yapılan harcamanın ise 9 Milyar 613 Milyon ₺ olduğu ifade edildi. Vali Sonel, şehirdeki yatırımlara destek veren Cumhurbaşkanı ve emeği geçenlere teşekkürlerini sundu.

Toplantıda ayrıca, geçtiğimiz günlerde yaşanan sel, heyelan afeti ve orman yangınları gibi felaketlerden bahsedildi ve bu süreçte gösterilen koordinasyon ve çalışmalar için teşekkür edildi. İlçe belediye başkanları, yürütülen projelerin ve yatırımların son durumları hakkında bilgi aldı ve taleplerini iletti.

Önceki İçerikOrdu’da Yücel Arzen Rüzgarı Esti
Sonraki İçerikOrdu’da Toplu Taşımaya Zam Mı Geldi?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz