Yoroz Zirvesi Ziyaretçilerini Hayran Bırakıyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Yoroz Kent Ormanı’nda yapılan çalışmalar, vatandaşlar tarafından büyük beğeni topluyor. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’ün turistik mesire alanlarını daha cazip hale getirme amacıyla başlattığı çalışmalar kapsamında Yoroz, doğayla uyumlu bir şekilde düzenlenerek cazibe merkezi haline getirildi.

900 metre yüksekliğindeki Yoroz, Ordu ve Giresun’un kuş bakışı manzarasını sunan bir bölgede yer alıyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmalarla Yoroz Kent Ormanı’na yeni yürüyüş basamakları, bisiklet yolları, at safari pistleri, yürüyüş parkuru, oturma bankları ve piknik masaları eklendi. Ayrıca zirveye yapılan seyir terası, büyük bir Türk bayrağı ile donatıldı.

Vatandaşlar, tamamlanan çalışmalarla Yoroz Kent Ormanı’nın eski halinden tamamen farklı ve güzel bir duruma geldiğini belirtiyorlar. Zirveye çıkmak biraz yorucu olsa da muhteşem manzarası sayesinde tüm yorgunluğun unutulduğunu ifade ediyorlar. Yenilenen alanda keyifli vakit geçiren ziyaretçiler, güzel bir proje olduğunu ve emeği geçenlere teşekkür ediyorlar. Yoroz Kent Ormanı’nın bölgedeki doğaseverler ve turistler için önemli bir destinasyon haline geldiği belirtiliyor ve herkesi bu güzellikleri yaşamaya davet ediyorlar.

Önceki İçerikİş Merkezinin İhalesi 24 Temmuz’da
Sonraki İçerikOrdu’da Yücel Arzen Rüzgarı Esti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz