Aybastı’da Festival Coşkusu

Ordu’nun Aybastı ilçesinde düzenlenen 915. Perşembe Yaylası Ordulu Mustafa Pehlivan Yağlı Güreş ve Kültür Festivali coşkuyla başladı. Türkiye’nin en eski festivallerinden biri olan bu festival, güreş ve kültürel etkinliklerle dolu bir programla gerçekleştirildi. Açılış programına Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı İzzet Gündoğar, Aybastı Kaymakamı Şeyma Aktaş, Aybastı Belediye Başkanı Beytullah Geçtan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışta yapılan konuşmalarda, festivale katılanların teşekkür edilirken, festivalin bu yıl farklı ve özel olduğu vurgulandı. 915. festivalin Türkiye’nin dört bir yanından gelen katılımcılarla daha da anlamlı hale geldiği ifade edildi. Ayrıca, bu yıl yapılan etkinliklerin 7 bölgeden bir tanesinin seçilmesi sayesinde puan alan pehlivanların bir sonraki sene Kırkpınar’da güreşeceği belirtildi.

Festivalde, etkinliklere katılan pehlivanlar arasında Türkiye’nin tanınan güreşçilerinden biri olan ve 662. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin Başpehlivanı olan Yusuf Can Zeybek de yer aldı. Cumartesi ve Pazar günlerinde gerçekleştirilen etkinliklerde pehlivanlar er meydanında güreştiler ve başarı elde eden sporculara ödülleri verildi.

Aybastı Perşembe Yaylası Güreş ve Kültür Festivali, geleneksel ve kültürel ögeleriyle vatandaşların ilgisini çeken önemli etkinliklerden biri olarak devam etmekte ve her yıl büyük bir coşkuyla kutlanmaktadır.

Önceki İçerikOrdu’da En Benzer İkiz Yarışması
Sonraki İçerikBaşkan Güler : ” Hedefimiz Kendi Kendine Yeten Bir Ordu ”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz