Vali Sonel Yardım Eli Uzattı

Vali Tuncay Sonel, her Çarşamba günü düzenlediği “Halk Günü” toplantılarıyla yöre halkıyla bir araya gelmeye devam ediyor. Eski Valilik binasında gerçekleşen toplantılarda, vatandaşlar randevu talebinde bulunarak sorunlarını, şikayetlerini ve taleplerini Vali Sonel’e iletiyor.

Vali Sonel, her “Halk Günü”nde olduğu gibi deprem bölgesinden gelen vatandaşlar, yetim, öksüz, engelli, yaşlı, çocuklu aileler ve sağlık sorunu yaşayan vatandaşlarla ilgilenmeye özen gösteriyor. Toplantılarda 493 vatandaşı dinleyerek, sorunları çözüme kavuşturuyor ve gerektiğinde ilgili kurum müdürlerine talimat veriyor. Sosyal yardımlardan iş, sağlık, eğitim ve yol taleplerine kadar çeşitli konularda vatandaşların isteklerini karşılıyor.

Özellikle duyma sorunu yaşayan 67 yaşındaki Pembe Erbaş’a cihaz alınması ve tedavisinin hızlıca gerçekleştirilmesini sağlayarak onu mutlu eden Vali Sonel, vatandaşların duasını alarak memnuniyetlerini ifade ediyor. Vali, Devletin imkanları ve hayırseverlerin katkılarıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlara alışveriş kartları, nakdi yardım, sağlık yardımı, tedavi masrafları gibi destekleri sağlıyor ve çocuklara da çeşitli oyuncaklar vererek onları sevindirmeyi ihmal etmiyor.

Vali Sonel, yöre halkına gösterdiği şefkat ve yardımlarıyla devletin sıcaklığını vatandaşlara yansıtmaya devam ediyor. “Halk Günü” toplantıları sayesinde vatandaşların sorunlarını dinleyerek çözüme ulaştırmaya çalışıyor ve yardımlarıyla onların yüzünü güldürmeyi hedefliyor. Hayırseverlerin katkısını artırarak daha fazla ihtiyaç sahibine yardım etmeyi amaçlıyor.

Önceki İçerikBaşkan Güler : ” Hedefimiz Kendi Kendine Yeten Bir Ordu ”
Sonraki İçerikPerşembe’de Madencilik Tehdidi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz