Başkan Tören: “227 yolu ulaşıma açtık”

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, 8 Temmuz tarihinde yaşanan sağanak yağışların ardından meydana gelen heyelanlar nedeniyle 60 mahallede 227 yolun ulaşıma kapanmasının ardından, yapılan çalışmalar sonucu yolların ulaşıma açıldığını belirtti.

Başkan Tören, yağışların etkisini gösterdiği andan itibaren belediye ekiplerinin çalışmalara başladığını ve kırsalda 50’den fazla mahalleyi ziyaret ederek incelemelerde bulunduğunu ifade etti. Altınordu Belediyesi’nin çabalarıyla mahallelerdeki ana yolların ulaşımının açıldığını ve yollardaki tahribatın giderilmesi için 200 kilometre yolun iyileştirme çalışmalarının yapıldığını aktardı.

Başkan Tören, fındık hasat sezonu öncesinde vatandaşların bahçe yollarının başta olmak üzere tüm kırsalda çalışmaların devam ettiğini söyledi. Ayrıca, devletin ilgili kurumlarıyla birlikte hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini ve afet sonuçlarına bağlı olarak fiziki ve sosyal yönden ortaya çıkan hasarların giderilmesi için tüm imkanlarını kullandıklarını vurguladı.

Başkan Tören, afetin olumsuz sonuçlarını kısa sürede ortadan kaldırmaya ve vatandaşların yaralarını sarmaya devam edeceklerini ve devletin de tüm kurum ve kuruluşlarıyla bu sürece destek olduğunu belirtti. Son olarak, kısa sürede tüm yaraların sarılacağına olan inancını dile getirdi.

ORDU’DA 8 TEMMUZ TARİHİNDE BAŞLAYAN VE 3 BOYUNCA ALTINORDU’YU ETKİSİ ALTINA SAĞANAK İLÇE MERKEZİNİN YANI SIRA KIRSAL MAHALLELERDE DE ALTYAPI VE YOLLARDA AĞIR HASARLAR OLUŞTURDU. (SELİM KUŞCU/ORDU-İHA)
Önceki İçerikOğlunun Acısına Dayanamadı
Sonraki İçerikFeci Kazadan Yara Almadan Kurtuldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz