El Emeği Göz Nuru Ürünler Bu Çarşıda

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen “El Emeği Çarşısı,” Ordulu kadınların evde ürettikleri el emeği göz nuru ürünlerini sergileme ve satma imkanı sağlamak amacıyla Altınordu ve Ünye ilçelerinde hizmet veriyor. Bu proje sayesinde kadınlar, ev ekonomilerine katkı sağlamak ve ürettikleri ürünleri pazarlamak için dükkân sorunu yaşamadan bir platforma sahip oluyorlar.

El Emeği Çarşısı, açıldığı günden itibaren büyük ilgi görmüş, toplamda 50 bin 473 kişi tarafından ziyaret edilmiştir. Kadınlar, çarşıda periyodik aralıklarla dönüşümlü olarak ürünlerini sergileyerek, 182 farklı grupta toplamda 1 milyon 400 bin TL’lik satış yaparak ev ekonomilerine katkıda bulunmuşlardır.

Çarşıda çeyizlik ve hediyelik ürünler, tel kırma salon takımları, etamin işleme salon takımları, dantel anglez salon takımları, iğne oyası başörtüler, kırkpare-yamalı bohça tekniği ile yatak örtüleri, çantalar, tığ işi dantel oda takımları, taş boyama, kuru kalem resim tabloları, rölyefler, şiş ve tığ işi lifler, kanaviçe seccadeler ve pike takımları ile amigurumi oyuncaklar gibi çeşitli el emeği göz nuru ürünler satışa sunulmaktadır.

El Emeği Çarşısı, pazar günleri hariç haftanın 6 günü ziyaretçilerini bekliyor ve vatandaşlar uygun fiyatlarla kaliteli ürünlere erişme imkanı buluyorlar. Bu proje, kadınların el emeği ürünlerini sergileme ve satma fırsatı sağlaması, ev ekonomilerine katkıda bulunmaları ve sosyal belediyecilik alanında güzel bir örnek olarak gösteriliyor.

Önceki İçerikNuman Kurtulmuş Büyükşehirde
Sonraki İçerikEsnaftan Başkan Güler’e Teşekkür

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz