GİRGENDER Derneği Görme Engelli Çocuklarımızı Unutmadı

GİRGENDER (Giresun Genç İş İnsanlarıDerneği) Yönetim Kurulu Başkanı Uzm. Ecz. Zeliha ÖDEMİŞ, Bulancak İnovasyon Merkezi’nde bulunan Aytaç Görme Engelliler Köyü’nde elli kıymetli çocuğu ziyaret etti. Ziyaret sırasında, projenin koordinatörü olan Cem Mutlu TÜRKSEVEN’den projenin detayları hakkında bilgi aldı ve dernekleri adına projeye nasıl katkı sağlayabileceklerini düşünmek için fikir alışverişinde bulundular.

Ziyaretin ardından, Uzm. Ecz. Zeliha Ödemiş, akılcı ilaç kullanımı hakkında çocuklara, öğretmenlere ve velilere bir sunum gerçekleştirdi. Bu sunum, ilaçların etkin ve güvenli bir şekilde kullanılması ve yan etkilerin minimize edilmesi konusunda bilgi vermek amacıyla yapıldı.

Daha sonra birlikte gastronomi çalışmaları yapılarak keyifli bir zaman geçirildi. Bu tür etkinliklerin, çocukların sosyal etkileşimlerini arttırma, yeteneklerini geliştirme ve keyifli anlar yaşama fırsatı sunma açısından önemli olduğu düşünülmektedir.

GİRGENDER’in bu tür etkinliklerle toplumda farkındalık oluşturma ve sosyal sorumluluk projelerine katkı sağlama amacını taşıdığı belirtiliyor. Aytaç Görme Engelliler Köyü‘nün ziyareti ve yapılan etkinlikler, derneğin insanlara yardım etme ve topluma fayda sağlama misyonuna bir örnek olarak gösterilebilir.

Önceki İçerikFatsa Belediyespor’un Renkleri Ve Logosu Değişti
Sonraki İçerikDr. Mehmet Soydan : “Yaz Aylarında Çocuklarda İshale Dikkat”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz