İşletmelerde Tescilli Bereket

Ordu Büyükşehir Belediyesi, kentte üretilen yöresel ürünlere coğrafi işaret alarak, bu ürünlere değer katmayı ve markalaştırmayı hedefleyen çalışmalar yürütmektedir. Büyükşehir Belediyesi’nin girişimleri ile Ordu’ya özgü birçok ürün coğrafi işaret alarak tescillenmiştir. Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler’in öncülüğünde kentte bilinen ancak tanıtımı yapılmamış pek çok yöresel lezzet tescillenerek markalaştırılmıştır.

Ordu‘da coğrafi işaretli ürünleri üreten işletmeler Büyükşehir Belediyesi tarafından sertifikalandırılmış ve bu sayede ürünlere olan ilgi artmıştır. 15 yöresel lezzet coğrafi işaretli ürün olarak tescillenmiş ve koruma altına alınmıştır. Bu kapsamda, işletme sahipleri coğrafi işaret alan ürünlere olan ilgiden memnuniyetlerini dile getirmiş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür etmişlerdir.

Yöresel ürünlerin coğrafi işaret alması ve sertifikalandırılması, bu ürünlere olan güveni arttırarak talebi artırmış ve üreticilere katma değer sağlamıştır. Bu çalışmalar sayesinde Ordu’nun yöresel lezzetleri tanıtılarak markalaştırılmış ve ekonomiye katkı sağlayan ürünler haline gelmiştir. Büyükşehir Belediyesi, bu tür çalışmalarla Ordu‘nun turizm potansiyelini artırmaya ve yöresel ürünleri koruma altına alarak sürdürülebilirlik sağlamaya odaklanmaktadır.

Önceki İçerikAntalya Kemer’de Orman Yangını
Sonraki İçerikTemizlikte Yaz Sezonu Seferberliği

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz