Altınordu Belediyesi Sokak Hayvanlarını Unutmadı !

Altınordu Belediyesi, sokak hayvanlarına yönelik ülke genelinde örnek çalışmalar yapan bir kurumdur. Şehrin sessiz ve sevimli sakinleri olan sokak hayvanlarını aşırı sıcaklardan korumak ve beslemek için çeşitli tedbirler almaktadır.

Belediye, ilçenin 92 mahallesinde 384 mama ve besleme odaklı noktalar oluşturmuş ve bu bölgelerde düzenli olarak mama ve su takviyesi yapmaktadır. Bununla birlikte, 4 bölgede atık karşılığında mama veren otomatlar da kurulmuştur. Sokak hayvanlarının yoğun olarak bulunduğu bölgelerde de besleme çalışmaları yapılmaktadır.

Aşırı sıcaklara karşı da önlem alan belediye, sokak hayvanları için çeşitli noktalara ek suluklar yerleştirmiştir. Böylece hayvanlar susuz kalmaktan korunmaktadır.

Altınordu Belediyesi, sokak hayvanlarını koruma ve besleme ekibiyle birlikte, Başkan Aşkın Tören’in talimatları doğrultusunda 3 araç, 12 personel ve gönüllü hayvanseverlerle çalışmalarını sürdürmektedir.

Başkan Aşkın Tören, tüm vatandaşları aşırı sıcaklara karşı duyarlı olmaya ve sokak hayvanlarına yardım etmeye çağırmaktadır. Belediye olarak şehri ve dünyayı paylaştıkları sevimli dostlara karşı bir emanet gibi gördüklerini ve bu sorumlulukla hizmetlerini yürüttüklerini belirtmektedir. Şehirde hiçbir canı yalnız bırakmadıklarını ve bundan sonra da bırakmamak için tüm güçleriyle çalışmaya devam edeceklerini ifade etmektedir.

Başkan Tören, vatandaşları sokak hayvanları için duyarlı olmaya ve evlerinin kapılarına bir kap su ve mama bırakmaya davet etmektedir. Bir kap su ve mama ile sokaklardaki can dostlara kocaman bir iyilik yapabileceklerini vurgulamaktadır.

Önceki İçerikÜnye Çamlık Vatandaşların Gözdesi Oldu
Sonraki İçerikAçık Hava Sinema Günleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz