Ünye’de 64 Çocuk İçin Toplu Sünnet Şöleni

Ünye Belediyesi, her yıl düzenlediği Ünye 22. Uluslararası Kültür, Sanat ve Turizm Festivali çerçevesinde bu yıl da toplu sünnet şöleni düzenlemiştir. İlçe genelinden başvurular alınarak 64 çocuk aynı anda sünnet ettirilmiştir. Sünnet şöleni, İskele Mevkii’nde gerçekleşmiş ve çocuklar için davullu zurnalı bir şölen düzenlenmiştir.

Çocukların heyecanına, ailelerin yanı sıra Ünye Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Şahin ve Ali Kemal Mehel ile Ünye Müftü Vekili Metin Kaçmaz da katılmışlardır. Şölende Kur’an-ı Kerim tilaveti okunmuş ve Müftü Vekili Metin Kaçmaz tarafından dua yapılmıştır.

Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kemal Mehel, yaptığı konuşmada festivalin 22. yılında gerçekleşen bu sünnet şölenini çok anlamlı ve güzel bir gün olarak değerlendirmiştir. 64 çocuğun gençliğe ilk adımlarını attığı bu özel günde, Belediye Başkanları Hüseyin Tavlı’nın öncülüğünde böyle güzel bir hediye etmenin ve gençlerin süreçte takip edilmesinin önemine vurgu yaparak, başkanlarına teşekkür etmiştir.

Şölende çocuklara Ünye Belediyesi tarafından çeşitli hediyeler verilmiş ve Ünye Şehir Tiyatrosu tarafından çocuk oyunları sergilenmiştir. Müzik ve palyaçolar eşliğinde eğlenen çocuklar keyifli zaman geçirmiştir. Bu tür etkinliklerin, çocukların mutluluğunu arttırma, toplumda birlik ve dayanışma duygusunu pekiştirme açısından önemli olduğu gözlemlenmektedir.

Önceki İçerikDr. Mehmet Soydan : “Yaz Aylarında Çocuklarda İshale Dikkat”
Sonraki İçerikOrdu Gecelerinde Kano Keyfi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz